bolagsradar
Sök
BegäranDashboard
bolagsradarIntegritet · Data från Bolagsverket · bolagsradar.se
Lokala monopol / SIGTUNA

Lokala monopol i SIGTUNA

Bolag med minst 40 % av omsättningen i sin bransch i SIGTUNA.

128
Bolag
#BolagMarknadsandelOmsättning
1Ola Elfström Aktiebolag
—
79.8% revenue share in SIGTUNA / SNI 52 (2 competitors, total 3M SEK)2 mkr
2Simon Stålenhag Produktion AB
—
85.5% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 59 (2 competitors, total 6M SEK)5 mkr
3XL Zoo Örebro AB
—
88.0% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 47 (4 competitors, total 6M SEK)6 mkr
4HTSM Eskilstuna AB
—
84.4% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 42 (7 competitors, total 109M SEK)92 mkr
5Solna Relining Service Aktiebolag
—
46.6% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 43 (21 competitors, total 131M SEK)
61 mkr
6CJM Sundell AB
—
71.8% revenue share in SIGTUNA / SNI 66 (2 competitors, total 3M SEK)2 mkr
7Asbi Semotek AB
—
57.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 33 (7 competitors, total 24M SEK)14 mkr
8Ineffable music Aktiebolag
—
57.2% revenue share in TUNGELSTA / SNI 59 (2 competitors, total 10M SEK)6 mkr
9Skolplus AB
—
41.1% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 58 (7 competitors, total 38M SEK)16 mkr
10Ragn-Sells Recycling AB
—
57.3% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 38 (5 competitors, total 5959M SEK)3.4 mdkr
11AB Frejas Gossar
—
50.1% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 68 (3 competitors, total 4M SEK)2 mkr
12Smart & Easy AB
—
56.1% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 61 (3 competitors, total 19M SEK)10 mkr
13Bikab Mälardalen Aktiebolag
—
77.8% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 61 (6 competitors, total 18M SEK)14 mkr
14Arlandastads industrilack Del Pino AB
—
65.2% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 31 (4 competitors, total 7M SEK)4 mkr
15Startsteget AB
—
62.7% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 87 (3 competitors, total 83M SEK)52 mkr
16House of Bolander AB
—
41.4% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 14 (5 competitors, total 5M SEK)2 mkr
17Teoricentralen Sverige AB
—
89.1% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 63 (6 competitors, total 23M SEK)20 mkr
18Em Stables AB
—
58.4% revenue share in SIGTUNA / SNI 01 (3 competitors, total 11M SEK)6 mkr
19Craftor AB
—
94.8% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 42 (5 competitors, total 2665M SEK)2.5 mdkr
20Språkpoolen Skandinavien AB
—
67.2% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 74 (31 competitors, total 128M SEK)86 mkr
21COT Sverige AB
—
89.9% revenue share in VALLENTUNA / SNI 77 (8 competitors, total 123M SEK)111 mkr
22Riksfärdtjänsten Sverige AB
—
85.2% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 79 (2 competitors, total 101M SEK)86 mkr
23Blueflow Energy Management AB
—
49.7% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 26 (2 competitors, total 22M SEK)11 mkr
24Ellen Adolphson AB
—
42.9% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 50 (3 competitors, total 3M SEK)1 mkr
25Cahbo Produkter AB
—
53.6% revenue share in VALLENTUNA / SNI 25 (8 competitors, total 111M SEK)60 mkr
26FABLE AB
—
75.4% revenue share in SKULTUNA / SNI 70 (2 competitors, total 2M SEK)2 mkr
27Sundaralingam Servicehandel AB
—
47.2% revenue share in SIGTUNA / SNI 47 (41 competitors, total 234M SEK)110 mkr
28ViTalent Consulting AB
—
60.1% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 63 (10 competitors, total 36M SEK)21 mkr
29JHN Trading AB
—
56.4% revenue share in SKULTUNA / SNI 47 (5 competitors, total 44M SEK)25 mkr
30Tipe Produkter Aktiebolag
—
42.8% revenue share in VALLENTUNA / SNI 10 (5 competitors, total 94M SEK)40 mkr
31Vplast AB
—
58.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 22 (3 competitors, total 5M SEK)3 mkr
32Rådek Redovisning & Revision AB
—
58.0% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 78 (25 competitors, total 110M SEK)64 mkr
33L.P.S. Plåt & Smide Aktiebolag
—
46.6% revenue share in TUNGELSTA / SNI 25 (2 competitors, total 6M SEK)3 mkr
34Rekarne Finansutveckling AB
—
54.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 58 (7 competitors, total 38M SEK)21 mkr
35Gampen AB
—
44.2% revenue share in SIGTUNA / SNI 75 (5 competitors, total 13M SEK)6 mkr
36SPV Spintec AB
—
46.2% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 28 (5 competitors, total 17M SEK)8 mkr
37Extreme Design Group Europe AB
—
71.5% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 82 (15 competitors, total 128M SEK)92 mkr
38Broker Mark1 AB
—
70.8% revenue share in SIGTUNA / SNI 62 (36 competitors, total 153M SEK)108 mkr
39Ångfartyg Stockholms Omgifningar AB
—
48.7% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 50 (3 competitors, total 3M SEK)1 mkr
40Jansson Bengtsson Engineering AB
—
58.0% revenue share in TUNGELSTA / SNI 33 (2 competitors, total 7M SEK)4 mkr
41TV-Haninge Aktiebolag
—
40.6% revenue share in TUNGELSTA / SNI 59 (2 competitors, total 10M SEK)4 mkr
42Scanbur AB
—
67.2% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 01 (10 competitors, total 71M SEK)47 mkr
43Mer Säkerhet i Stockholm AB
—
75.0% revenue share in VALLENTUNA / SNI 80 (4 competitors, total 13M SEK)10 mkr
44Ett Kompisgäng AB
—
71.5% revenue share in VALLENTUNA / SNI 59 (11 competitors, total 26M SEK)18 mkr
45Svenska Medalj AB
—
47.2% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 32 (8 competitors, total 75M SEK)35 mkr
46Blocktech Invest AB
—
73.5% revenue share in VALLENTUNA / SNI 64 (7 competitors, total 5M SEK)4 mkr
47Vallentuna-Steget Aktiebolag
—
64.0% revenue share in VALLENTUNA / SNI 58 (7 competitors, total 16M SEK)10 mkr
48Portvaktsstugan AB
—
75.2% revenue share in SKULTUNA / SNI 96 (2 competitors, total 2M SEK)2 mkr
49Ragn-Sells Treatment & Detox AB
—
40.5% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 38 (5 competitors, total 5959M SEK)2.4 mdkr
50Vårdval Sigtuna AB
—
52.5% revenue share in SIGTUNA / SNI 86 (21 competitors, total 48M SEK)25 mkr
51SWELIFT AB
—
54.9% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 77 (20 competitors, total 222M SEK)122 mkr
52Norditravel Group AB
—
62.7% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 79 (13 competitors, total 45M SEK)28 mkr
53Veterinären i Vallentuna AB
—
64.4% revenue share in VALLENTUNA / SNI 75 (7 competitors, total 26M SEK)17 mkr
54A.Y Finans AB
—
72.2% revenue share in SIGTUNA / SNI 64 (10 competitors, total 12M SEK)8 mkr
55Core Gym Club i Haninge AB
—
83.7% revenue share in TUNGELSTA / SNI 93 (2 competitors, total 25M SEK)21 mkr
56Hedin Åkeri AB
—
50.6% revenue share in SKULTUNA / SNI 49 (2 competitors, total 24M SEK)12 mkr
57Naturskog Biofuel AB
—
51.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 02 (5 competitors, total 169M SEK)86 mkr
58EcoKraft Sverige AB
—
42.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 46 (96 competitors, total 1178M SEK)502 mkr
59Annie Borgwardt Bettfysiologi AB
—
56.9% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 86 (3 competitors, total 5M SEK)3 mkr
60JK Meat Trading Aktiebolag
—
49.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 10 (5 competitors, total 94M SEK)46 mkr
61EMB-Konsult Aktiebolag
—
54.9% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 62 (4 competitors, total 5M SEK)3 mkr
62Tiits Trädgård Aktiebolag
—
86.9% revenue share in TUNGELSTA / SNI 01 (2 competitors, total 34M SEK)29 mkr
63MoreTec AB
—
40.7% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 90 (18 competitors, total 38M SEK)16 mkr
64GBD Lagersystem Aktiebolag
—
98.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 31 (2 competitors, total 27M SEK)27 mkr
65Gunnel Wåhlstrand AB
—
53.9% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 90 (4 competitors, total 6M SEK)3 mkr
66Francks Kylindustri Sweden AB
—
45.3% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 33 (12 competitors, total 54M SEK)24 mkr
67Pihls Sweden AB
—
89.0% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 52 (7 competitors, total 66M SEK)58 mkr
68Cityfönster i Stockholm AB
—
73.3% revenue share in VALLENTUNA / SNI 16 (3 competitors, total 14M SEK)11 mkr
69GovSec Sweden AB
—
68.0% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 80 (2 competitors, total 5M SEK)3 mkr
70Friels Gräv & Lantbruk AB
—
97.2% revenue share in TUN / SNI 43 (2 competitors, total 12M SEK)12 mkr
71Matini Konsult AB
—
43.5% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 02 (2 competitors, total 4M SEK)2 mkr
72Livräddande Utbildningar Sverige AB
—
62.2% revenue share in TUNGELSTA / SNI 85 (3 competitors, total 2M SEK)1 mkr
73Pelle och Marie AB
—
70.9% revenue share in SIGTUNA / SNI 10 (2 competitors, total 8M SEK)6 mkr
74DIKAM BOSTÄDER ESKILSTUNA AB
—
53.1% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 00 (8 competitors, total 5M SEK)3 mkr
75Flinkenbro Consulting AB
—
43.8% revenue share in TUNGELSTA / SNI 73 (3 competitors, total 4M SEK)2 mkr
76OSS Nordic AB
—
55.3% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 74 (71 competitors, total 151M SEK)84 mkr
77Ett smart hotell i Sollentuna AB
—
79.2% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 55 (3 competitors, total 8M SEK)6 mkr
78Aros Maskin & Emballage Aktiebolag
—
54.8% revenue share in SKULTUNA / SNI 46 (3 competitors, total 11M SEK)6 mkr
79Service Works Global Nordic AB
—
51.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 62 (60 competitors, total 251M SEK)130 mkr
80Krilin Aktiebolag
—
92.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 32 (3 competitors, total 5M SEK)5 mkr
81HLV dressyr AB
—
65.2% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 93 (2 competitors, total 2M SEK)1 mkr
82Mälarplast AB
—
65.3% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 22 (3 competitors, total 104M SEK)68 mkr
83TAXI GUIDE I STOCKHOLM Aktiebolag
—
46.0% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 49 (3 competitors, total 11M SEK)5 mkr
84Tromp Medical AB
—
73.0% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 32 (7 competitors, total 42M SEK)31 mkr
85Nytida KÅS AB
—
92.6% revenue share in VALLENTUNA / SNI 87 (2 competitors, total 20M SEK)18 mkr
86Karlssons Biobränsle AB
—
52.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 02 (3 competitors, total 6M SEK)3 mkr
87ABR Mark & Järnväg AB
—
81.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 42 (7 competitors, total 76M SEK)62 mkr
88Svenska Familjehem AB
—
67.5% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 87 (5 competitors, total 82M SEK)55 mkr
89Klingmill AB
—
47.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 16 (3 competitors, total 17M SEK)8 mkr
90Lawema AB
—
40.2% revenue share in VALLENTUNA / SNI 78 (16 competitors, total 45M SEK)18 mkr
91Gustavshill Handelsträdgård Aktiebolag
—
92.5% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 46 (3 competitors, total 34M SEK)31 mkr
92Alar AB
—
78.8% revenue share in TUNGELSTA / SNI 78 (3 competitors, total 12M SEK)9 mkr
93ScandiPet AB
—
90.0% revenue share in VALLENTUNA / SNI 51 (2 competitors, total 7M SEK)6 mkr
94Brightec Time AB
—
50.3% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 26 (2 competitors, total 22M SEK)11 mkr
95Hettich Labinstrument Aktiebolag
—
74.8% revenue share in SIGTUNA / SNI 46 (19 competitors, total 96M SEK)72 mkr
96Tashkile Lux AB
—
56.1% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 10 (4 competitors, total 46M SEK)26 mkr
97Aktiebolaget Norrmalmstryckeriet
—
46.5% revenue share in SOLLENTUNA / SNI 18 (8 competitors, total 41M SEK)19 mkr
98Dahlrail AB
—
50.3% revenue share in VALLENTUNA / SNI 28 (2 competitors, total 40M SEK)20 mkr
99Iustitia Assistans AB
—
42.1% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 88 (5 competitors, total 159M SEK)67 mkr
100Strömgrens Måleri & Entreprenad AB
—
56.3% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 41 (2 competitors, total 6M SEK)3 mkr
101Atelier Delin AB
—
59.3% revenue share in TUNGELSTA / SNI 90 (5 competitors, total 13M SEK)8 mkr
102R & M i Täby AB
—
44.8% revenue share in VALLENTUNA / SNI 73 (17 competitors, total 36M SEK)16 mkr
103Naturskog AB
—
41.1% revenue share in VALLENTUNA / SNI 02 (5 competitors, total 169M SEK)70 mkr
104Strängnäs Kopia Aktiebolag
—
66.0% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 18 (6 competitors, total 25M SEK)16 mkr
105Weinebrandt Livsmedel AB
—
61.4% revenue share in TUNGELSTA / SNI 70 (9 competitors, total 22M SEK)13 mkr
106COMAC INVEST AB
—
54.9% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 71 (10 competitors, total 39M SEK)22 mkr
107Mälarö Media Aktiebolag
—
59.7% revenue share in FÄRENTUNA / SNI 58 (3 competitors, total 8M SEK)4 mkr
108Portfolio Försäkra AB
—
45.1% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 66 (5 competitors, total 41M SEK)19 mkr
109Cedecor AB
—
81.2% revenue share in SIGTUNA / SNI 32 (2 competitors, total 12M SEK)10 mkr
110Emaus Mekaniska AB
—
58.2% revenue share in SKULTUNA / SNI 25 (2 competitors, total 9M SEK)5 mkr
111MAX500 AB
—
59.9% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 59 (5 competitors, total 5M SEK)3 mkr
112Maskinfinans Pers AB
—
42.0% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 66 (5 competitors, total 41M SEK)17 mkr
113Concert Equipment Group Scandinavia AB
—
62.5% revenue share in SIGTUNA / SNI 77 (3 competitors, total 2M SEK)1 mkr
114Cicon Mekaniska Verkstads Aktiebolag
—
54.6% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 24 (2 competitors, total 30M SEK)17 mkr
115Happy Meetings Sweden AB
—
53.1% revenue share in ESKILSTUNA / SNI 82 (7 competitors, total 22M SEK)12 mkr
116WideG Ekonomi AB
—
96.5% revenue share in SKULTUNA / SNI 69 (2 competitors, total 1M SEK)1 mkr
117Mig Group AB
—
43.3% revenue share in TUNGELSTA / SNI 56 (6 competitors, total 11M SEK)5 mkr
118Sigtuna-Grindtorp Åkeri AB
—
60.6% revenue share in SIGTUNA / SNI 49 (3 competitors, total 16M SEK)10 mkr
119Erik Björnemalm Consulting AB
—
46.9% revenue share in VALLENTUNA / SNI 66 (3 competitors, total 5M SEK)2 mkr
120Olles Rör Aktiebolag
—
58.8% revenue share in VÄSTRA TUNHEM / SNI 43 (2 competitors, total 9M SEK)6 mkr
121FL Fastighetsservice & Larmteknik AB
—
60.6% revenue share in TUNGELSTA / SNI 81 (5 competitors, total 10M SEK)6 mkr
122A. Franzetti AB
—
90.8% revenue share in SKULTUNA / SNI 64 (3 competitors, total 5M SEK)4 mkr
123Södra Nackby Lantbruk AB
—
58.1% revenue share in SKULTUNA / SNI 01 (2 competitors, total 6M SEK)3 mkr
124Aros Technology Consulting AB
—
41.8% revenue share in SKULTUNA / SNI 62 (3 competitors, total 5M SEK)2 mkr
125Sweden History Tours AB
—
41.9% revenue share in VALLENTUNA / SNI 79 (3 competitors, total 15M SEK)6 mkr
126Elysian AB
—
42.5% revenue share in TUNGELSTA / SNI 58 (3 competitors, total 5M SEK)2 mkr
127Kebbon Bensin & Butik AB
—
40.0% revenue share in SKULTUNA / SNI 47 (5 competitors, total 44M SEK)17 mkr
128TIMO Stängsel AB
—
49.5% revenue share in TUNGELSTA / SNI 25 (2 competitors, total 6M SEK)3 mkr